Geoblog.pl    dodka    Podróże    Autostopowe wojaże od marketu do marketu czyli Azja 2012    DaLat

DaLat

Wietnam
Wietnam, Ðà Lạt

Główną atrakcją miasta jest wieczorny market, gdzie ludzie tłumnie przybywają zjeść najpewniej zupę, ale sprzedają również kukurydzę i bataty z grilla, omlet robiony na papierze ryżowym i różne morskie żyjątka np. ślimaki. Pod dostatkiem są też warzywa i owoce. Nowym odkryciem okazało się jabłko budyniowe, którego smak porównywany jest do budyniu śmietankowego i rzeczywiście potwierdzam, przepyszne. Niemal wszędzie w mieście można zakupić bagietkową kanapkę za 10000VND, tak zwaną "pycha bułę". Blisko centrum można odwiedzić, oczywiście odpłatnie, dom zainspirowany architekturą Gaudiego nazwany "Crazy House", jednak do katalońskich budowli mu daleko i jego powierzchowność nie skusiła nas do płacenia i zobaczenia jego wnętrza. W centrum jest sporo biur turystycznych, które oferują treking, wycieczki na rowerach górskich, chodzenie i skakanie z wodospadów - canoying czy wyprawy na uprawy kawy. Niespotkaną wcześniej instytucją dla turystów są Easy Riders oferujący kilkudniowe wypady motocyklowe, my mamy własny pojazd, dlatego podziękowaliśmy za usługi. Planem wstępnym był dwudniowy odpoczynek w Dalacie, jednak okazał się on kolejnym Kanczanaburi i zasiedzieliśmy się prawie tydzień. Raz nawet udało już nam się wyruszyć i dotarliśmy spakowani i wylogowani z hotelu do jeziora Tuyen. Jednakże w drodze popsuł nam się drugi bieg w Dupkolocie i grzecznie zawróciliśmy do znanego mechanika w Dalacie, a że naprawa (450000VND - zmiana drugiego biegu) zajęła mu ładnych kilka godzin i zbierało się na burzę, zajęliśmy ten sam pokój w naszym dotychczasowym hotelu. A tak na marginesie idąc w lewo od Dream Hotel serwują pyszną zupę za 30000VND.

Nocleg: Hotel My Dream, najtańszy pokój 2os kosztuje tutaj 7$. Jest najtańszy ponieważ jest na czwartym piętrze (pokój 402!), ale za to z balkonem i z widokiem na panoramę miasta, w pokoju jest łazienka z gorącą wodą, lodówka i ręczniki, do tego Pani codziennie pyta czy posprzątać w pokoju. Obsługa jest bardzo pomocna i ogarnięta, szefowa hotelu zna świetnie angielski i po prostu wie o co chodzi w prowadzeniu biznesu. Pomogła nam w naprawie motoru tłumacząc mechanikowi w czym jest problem i dzięki niej prawdopodobnie nie zapłaciliśmy dużo więcej niż lokalsi.

213A Phan Dinh Phung St.
tonnuleha01@hotmail.com

mirka66 - 2012-08-25 08:55
Zdjecie 4-coz to jest ???

BoRa
BoRa - 2012-11-26 20:34
Też się zastanawiam, czy to nie ten najbardziej śmierdzący owoc, co ma smaczny miąższ?

Zasoby: 155 wpisów155 42 komentarze42 382 zdjęcia382 0 plików multimedialnych0