Geoblog.pl    dodka    Podróże    Autostopowe wojaże od marketu do marketu czyli Azja 2012    Tama Trzech Przełomów

Tama Trzech Przełomów

Chiny
Chiny, Yichang

Podróż pociągiem w wygodnym łóżku o rozmiarach nieco większych niż chińskie była naprawdę przyjemna i wyszliśmy z pociągu wypoczęci. Bilet na trasie Guangzhou - Yichang (hard sleeper) to koszt około 300Y, zależnie od wyboru łóżka. Są trzy poziomy: dolne, środkowe lub górne. Żałowałam, że podróż trwała tylko 15 godzin.

Do największej tamy na świecie - Tamy Trzech Przełomów można dotrzeć autobusem za 15Y w jedną stronę, który odjeżdza z dworca Yemingzhu. Dostanie się w pobliże tamy bez biletu, spacerem jest niemożliwe; wszędzie strażnicy, wielkie ogrodzenia i szpaler kamer. Bilet normalny kosztuje 105Y, dla studentów 65Y. Bilet studencki można kupić okazując legitymację ISIC, ale z uporem maniaka podałam pani w okienku mój dowód osobisty i również otrzymałam bilet studencki. Odwiedziliśmy tamę w okresie świątecznym i bilety z tej okazji były trochę tańsze. Z biletem przechodzi się przez bramki i wszyscy pakują się do podstawianych co chwilę autobusów, które wożą turystów na dwie strony tamy. Największe wrażenie na mnie zrobiły śluzy, które pozwalają na przepłynięcie statków na drugą stronę tamy.

Zasoby: 155 wpisów155 42 komentarze42 382 zdjęcia382 0 plików multimedialnych0