Geoblog.pl    dodka    Podróże    Autostopowe wojaże od marketu do marketu czyli Azja 2012    Urumczi

Urumczi

Chiny
Chiny, Ürümqi

Bilet pociągowy na trasie Pekin - Urumczi kosztuje 316Y w wersji siedzącej.
A siedzi się sporo bo około 35 godzin. To chyba moja najdłuższa podróż pociągiem, ale udało się jakoś przeżyć.
Na trasie pojawiają się zupełnie niechińskie twarze, a konkretnie ujgurskie.
Do Urumczi zajechaliśmy na wieczór i ruszyliśmy na poszukiwanie hostelu. W żadnym jednak nie chcieli przyjąć białego człowieka mimo, iż świeciły pustkami. Do otwarcia dworca zostało kilka godzin, ale przetrwaliśmy jakoś na dworze przy najniższej temperaturze podczas całej naszej podróży.
Z samego rana zapakowaliśmy się w pociąg jadący do Kaszgaru tym razem pełnoprawnie na łóżku - bilet Urumczi - Kaszgar 199Y.

Patina
Patina - 2013-07-04 14:18
Powiedz jak z bezpieczeństwem w tym mieście? Czy widać napięcie chińsko - ujgurskie?

Patina
Patina - 2013-07-04 14:18
W czasie Twojego pobytu tam w zesżłym roku oczywiście:)

Dodka
Dodka - 2013-07-04 14:25
Pamiętam, że mieliśmy problem ze znalezieniem hostelu i ostatecznie spaliśmy noc przed dworcem. Mówili nam wszędzie, że nie ma już miejsc chociaż świeciło pustkami. Polecam to miejsce potraktować jako przesiadkowe. Miasto nocą nie wyglądało zbyt przyjaźnie. Jeżeli chodzi o "relacje "chińsko- ujgurskie" nie zauważyłam nigdy jakiś spięć. Każdy żyje po swojemu, jednak im bardziej na zachód od Urumczi widać więcej nieskośnych twarzy lecz otoczenie powoli zmienia się na typowo chińskie.

Zasoby: 155 wpisów155 42 komentarze42 382 zdjęcia382 0 plików multimedialnych0